Osocze bogatopłytkowe
Skoncentrowane osocze bogatopłytkowe zawiera proteiny i czynniki wzrostu, stymulujące większą aktywność mieszków włosowych. Recepturę podaje się podczas zabiegu mezoterapii skóry głowy.
Procedura polega na wstrzyknięciu osocza w obszary dotknięte największym przerzedzeniem włosów. Uwolnione z płytek czynniki wzrostu indukują komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co w efekcie przekłada się na stymulację odrastania włosów.
W przypadku leczenia łysienia osocze dostarczane jest na całą owłosioną powierzchnię głowy.
Terapia osoczem bogatopłytkowym nie jest operacją chirurgiczną. Lekarz wykonuje serię wstrzyknięć osocza bogatopłytkowego w skórę w celu jej rewitalizacji.
Samo osocze bogatopłytkowe jest specjalnie przygotowanym preparatem krwiopochodnym, który wytwarzany jest z krwi osoby poddającej się zabiegowi.
Najczęściej stosowane są dwie metody dostarczenia osocza bogatopłytkowego do tkanek: wstrzykiwanie miejscowe (poprzez płytkie nakłucia skóry w niewielkich odstępach) lub wstrzykiwanie liniowe (wzdłuż zmarszczek, fałd oraz bruzd).
Podczas zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego dochodzi także do procesu angiogenezy, czyli tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Po terapii osoczem bogatopłytkowym skóra jest lepiej ukrwiona, uelastyczniona i ujędrniona.
Zadzwoń w celu umówienia wizyty.