Trądzik

Trądzik najpopularniejszą chorobą skóry? Leczenie dermatologiczne przychodzi z pomocą.

Statystyki wykazują, że trądzik dotyka aż 9 osób na 10, bez względu na wiek i płeć. Te charakterystyczne zmiany skórne pojawiają się zwykle w fazie dojrzewania, ale też zupełnie niespodziewanie nawet wtedy, kiedy 18-tkę mamy dawno za sobą. Trądzik dotyczy nie tylko twarzy, ale też pozostałych okolic ciała (szczególnie szyja, plecy, ramiona czy dekolt). W celu wprowadzenia skutecznego leczenia, niezbędna jest właściwa diagnoza rodzaju trądziku, istnieje bowiem wiele odmian trądziku i różne przyczyny jego powstawania. Warto pamiętać, że choroba może mieć charakter nawrotowy i powracać po kilku tygodniach czy nawet miesiącach okresu bezobjawowego.

Rodzaje trądziku

W zależności od przyczyny powstawania chorobowych zmian na skórze, wyróżniamy kilka najpopularniejszych rodzajów trądziku:

• trądzik młodzieńczy
• trądzik niemowlęcy
• trądzik różowaty
• trądzik posterydowy

• trądzik zaskórnikowy
• trądzik krostkowy
• trądzik grudkowy
• trądzik guzkowy

Jak leczyć trądzik?

Podstawą jest odpowiednia diagnoza dermatologiczna oparta na określeniu z jakim rodzajem trądziku mamy do czynienia.

Łagodne postaci trądziku można opanować, stosując odpowiednią pielęgnację dermokosmetykami i preparatami dostępnymi bez recepty w postaci specjalnych maści i kremów.

Jeśli jednak problem wyprysków jest mocno nasilony i długotrwały, konieczna będzie wizyta u specjalisty dermatologa. Lekarz może zastosować silniej działające preparaty stosowane na skórę (wypisywane na receptę) lub może wprowadzić terapię lekami doustnymi. W praktyce najlepiej sprawdza się terapia łączona – przyjmowanie leków i działanie na skórę dedykowanymi preparatami.

W przypadku bardzo opornego w leczeniu trądziku, możemy zastosować procedury zabiegowe tj.: peelingi kwasowe, laseroterapię, a nawet krioterapię. Zapraszamy na wizytę do naszego lekarza dermatolog Płock!

dermatolog-leczenie-tradzik

Trądzik, niezależnie od rodzaju, jest chorobą, którą należy leczyć za pomocą właściwych metod pod opieką dermatologa.

Trądziku nie wolno bagatelizować, przeświadczenie o tym, że problem minie samoistnie jest błędne i może doprowadzić do poważnych komplikacji oraz trwałego uszkodzenia skóry w postaci blizn i innych defektów skórnych.

Zadzwoń w celu umówienia wizyty.